SON DAKİKA

Bulaşık Makinesine Nasıl Bulaşık Yerleştirilmelidir?

Bulaşık Makinesine Nasıl Bulaşık Yerleştirilmelidir?

Bulaşık makinesine bulaşıklarınızı doğru yerleştirmek leke kalmaması açısından önemlidir. Bulaşık makinesine nasıl bulaşık yerleştirilmelidir? Bardakları yıkadıktan sonra leke kalmamasını istiyorsanız bu yazıya göz atabilirsiniz.

Bulaşık makinesi hayatımızdaki en büyük kolaylıklardan biridir. Elde bulaşık yıkamaya göre çok daha yüksek ısı ile çalıştığı için hijyen konusunda daha başarılıdır. Doğru bulaşık yerleştirme ile hem bulaşıklarda leke kalmamasını hemde makinanınızın çok daha uzun ömürlü kullanımını sağlamış olursunuz.

Bulaşık Makinesine Nasıl Bulaşık Yerleştirilmelidir? bulasik makinesine nasil bulasik yerlestirilmelidir 5a925a8288291

Doğru Bulaşık Yerleştirme

Tencereler kesinlikle en alt kısma yerleştirilmelidir. Ters çevirip yerleştirdiğinizde ise su akışını engellemiş olursunuz ve tencerelerde leke kalabilir. Bardakları yerleştiriken dikkat olun. Ters yada yanlış yerleştirmeler kırılmalara neden olabilir. Yada içlerindeki lekelerin çıkmasını engeller. Çatal, bıçak ve kaşıkları makinanın onlar için ayrılmış yerine yerleştirin ancak tamamen yapışık bir biçimde olmamalıdır. Bu lekelerin çıkmasını engeller. Plastik kapları ise bardakların olduğu üst kısımdaki orta bölüme yerleştirebilirsiniz. Tabakların hepsinin aynı yöne doğru baktığından emin olun. Bu yer tasarrufu sağlayacaktır.

Başlıklar:

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Mart 2018, 23:03

Şeyh Hadid’deki terör hedefleri bombalanıyor

Kremalı Patates Çorbası Malzemeleri 3 adet patates – küçük doğranmış 1 yemek kaşığı tereyağı 1 tepeleme yemek kaşığı un ½ su bardağı krema 5 su bardağı su Tuz Beyaz biber  Üzeri için Malzemeler 1 yemek kaşığı tereyağı Toz kırmızı biber Tencereye tereyağını ekleyip eritin. Patates, tuz ve beyaz biberi ilave...

Devamını Görüntüle