SON DAKİKA

Elektrik Faturasını Düşürmenin Püf Noktaları

Elektrik Faturasını Düşürmenin Püf Noktaları

Ev ekonomisini sağlayabilmek için elektrik faturasını düşürmenin püf noktalarını hazırladık. Bu yöntemleri uyguladığınızda birkaç ay içerisinde faturalarınızın daha az geldiğini görebilirsiniz.

Elektrik Faturasını Düşürmenin Püf Noktaları

Devamlı yüksek gelen elektrik faturalarının nedeni dikkatsiz ve yanlış elektronik eşya kullanımıdır. Tüm ev halkının doğru kullanım konusunda bilinçlenmesi gerekir. Yaz aylarında klima yada vantilatör çalışmasından dolayı yüksek gelen faturaları düşürebilmek için öneriler hazırladık.

Elektrik Faturasını Düşürmenin Püf Noktaları elektrik faturasini dusurmenin puf noktalari 5a9108ced8f78

Elektrik Faturasını Düşürmenin Yolları

Beyaz eşya alırken mutlaka A sınıfı tasarruf sağlayan eşyaları seçin. Kullanmadığınız şarj aletlerini mutlaka prizden çıkarın. Düşükte olsa enerji harcadıklarını unutmayın. Enerji dostu ampüller kullanın. Avizenizde birden fazla ampül yeri varsa ışığın yeterli olduğu zamanlarda hepsini kullanmayın. Ütü yaparken çok fazla ara vermeyin. Ütü sıcakken tüm işinizi bitirmeye çalışın. Kapalı konumda olan bilgisayar, televizyon ve uydu alıcılarının fişini çekmeyi unutmayın. Klima yada vantilatör çalışırken odanın penceresini açmayın. Havlandırmak için açmanız gerektiğinde bu aletleri kapatın. Çamaşırları gerekmedikçe yüksek ısıda yıkamayın. Yaz aylarında kurutma makinası kullanmamayı tercih edin. Buzdolabını daha yüksek seviyede çalıştırmamak için yiyecek ve içecekleri doğru yerleştirin.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Şubat 2018, 10:14

Kalın derili hastaların burun ameliyatı nasıl olur?

Ev dekorasyonu kullanılan duvar renkleri, mobilyalar, perde, halı ve aksesuarlardan oluşur. Daha şık evler için dekoratif vazo modelleri hazırladık. Daha şık evler için dekoratif vazo modelleri Ev dekorasyonunda eskisi kadar kullanılmayan ancak her zaman zarif bir görüntü oluşturan vazo yeniden gündemde olacak. Her anne evinde bulunan bi vazo vardır. Günümüz...

Devamını Görüntüle