SON DAKİKA

Evde Rutubet Oluşumunu Engellemenin Yolları

Evde Rutubet Oluşumunu Engellemenin Yolları

Rutubet, evlerin en büyük problemlerinden biridir. Sağlık ve estetik açısından sorun oluşturan evde rutubet oluşumunu engellemenin yolları nelerdir? Sizde rutubet oluşmadan engellemek istiyorsanız birkaç öneri hazırladık.

Evde Rutubet Oluşumunu Engellemenin Yolları

Evlerdeki su sızıntısı, dış duvarların geçirgen olması, çatıdan su sızması gibi nedenlere bağlı olarak oluşan rutubet sağlık açısından sorun oluşturur. Alerjik hastalıklara neden olabilir. Akciğerlere zarar verir. Estetik olarak siyahlaşmış görüntüsü ile gözünüze hoş gelmez. Evdeki rutubetten kurtulmak için neler yapılmalıdır?

Evde Rutubet Oluşumunu Engellemenin Yolları evde rutubet olusumunu engellemenin yollari 5a91b1b3ddddc

Rutubet Oluşumunun Engellenmesi İçin Yapılması Gerekenler

Evinizin yaz döneminde bakım ve onarımı yaptırmalısınız. Rutubeti oluşturan nedeni bulmalısınız. Genellikle su tesisatı yada duvarların geçirgenliğinden kaynaklanır. Eviniz kira ise mutlaka konu hakkında ev sahibi ile konuşmalısınız. Su sızıntısının nedeni çatı ise kiremitlerin değişmesi gerekebilir. Pencerelerin eskimiş ve su sızdıran köşelerini plastik malzemeler ile doldurun. Su borularını mutlaka kontrol edin. Hasar varsa yenisi ile değiştirin. Evinizde kullandığınız duvar kağıtları rutubete neden olabilir. Yenisi ile değiştireceğiniz zaman suya dayanıklı ve rutubet oluşturmayan duvar kağıtlarını tercih edin. Duvarları temizlerken nemli bez kullanın. Duvarı ıslak bırakmamak için sonrasında kurulayın. Evinizi sık sık havalandırın. Mutfak ve banyo gibi buhar oluşan alanların rutubet oluşturmaması için iyi havalanmış olması gerekiyor. Duvara dayanmış olarak kullanılan dolapları düzenli olarak kenara çekip duvarın hava almasını sağlayın.

Başlıklar:

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Mart 2018, 23:00

Abusultan Baggara aşiretinden Mehmetçik’e destek konvoyu

Kıymalı Tarhana Çorbası Malzemeleri 200 gr. kıyma 4 yemek kaşığı toz tarhana 30 gr. tereyağı 1 yemek kaşığı domates salçası 5 su bardağı su Tencerenizi ocağa alın ve ısıtın. İçerisine tereyağını ekleyip eritin. Kıymayı tencereye ilave edip tuz ile tatlandırarak kavurun. Ardından salçayı ekleyin ve salçanın kokusu çıkana kadar kavurmaya...

Devamını Görüntüle