SON DAKİKA

Koro sendromu nedir, tedavisi var mıdır?

Koro sendromu nedir, tedavisi var mıdır?

Kültüre göre bağlı olan sendrom olarak bilinen ”Koro Sendromu’‘ erkekte penisin, kadınlarda ise vulvu ve göğüslerin yani bedenin içeri çekilmesi ve bu durum son bulduğunda kişinin öleceğini düşünmesidir. Psikolojik bir rahatsızlık olan koro sendrom kısa bir süreçte birçok kişiyi içine alan epidemi olarak ortaya çıkabilir. Korkuya ve epidemiye bağlı olarak kişi kitlesel panik şeklini alabilmektedir. 

Son zamanlarda genital organların içeri çekilmesinin sadece etno-kültürel inançlarla ilgili olmayıp akut anksiyetenin ve beklenen felaket ya da ölüm korkusunun dramatik bir ifadesi de olduğu konusunda bir fikir birliği olduğu görülmektedir. Biz de burada genital organların içeri çekilmesi hissine bağlı olarak şiddetli anksiyete yaşayan iki koro sendromu olgusu sunmaktadır.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Mart 2018, 21:48

Ejderha Topu Z Yüksek Zaman

Her yıl, Internet üzerinden 13-19 yaş arası gençlerin oylarıyla televizyon, sinema, müzik ve spor dallarında dağıtılan Teen Choice Ödüllerinde bu yıl şıklıklarıyla ünlüler yakın markaj altındaydı. 20 yaşındaki Amerikalı genç oyuncu, şarkıcı, dansçı ve model Zendaya Coleman ise basit beyaz tişört altına giydiği parlak sarı Adam Lippes Resort 2018 koleksiyonuna ait geniş paça...

Devamını Görüntüle