SON DAKİKA

Mutfağın güzel kokması için

Mutfağın güzel kokması için

Toplum geleneklerimizde yer alan evi ev yapan mutfaktır sözünü hak eden mutfağın güzel kokması için size birkaç basit ama etkili önerimiz var. Güzel ve tatlı kokan mutfaklar için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Mutfağın güzel kokması için

Evin özellikle kadınlar için en önemli alanlarından biri mutfaktır. Ailenize hazırladığınız lezzetli yemeklerin kokusu hoşunuza gitse de yapışan yemek kokuları zaman içerisinde rahatsızlık duymanıza ve mutfağınızda daha hoş kokular istemenize neden olur.

Mutfağın güzel kokması için mutfagin guzel kokmasi icin 5a925a8b40d4d

Güzel Kokan Mutfaklar İçin

Küçük bir kabın içerisine biraz su ekleyin. İçine çok ağır olmayan bir esansiyel yağ yada parfüm damlatın. Kaloriferin üzerine koyun. Yayılan koku tüm mutfağın havasını değiştirecektir. Mutfağınızda kokulu mum kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu kokuları alacaktır. Özellikle kapalı alanlarda sigara içenlerin en çok tercih ettiği alan olan mutfağınızda sigara kokularından kurtulamak için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Yanan ocağı üzerine yada yakınlarına portakal kabuğu koyabilirsiniz. Bu parfüm etksi yaratacaktır. Biraz tarçın serpilmiş olan alüminyum folyoyu sıcak fırının içine koyun. Kapağını açın. Bu tüm kokuları uzaklaştıracaktır. Lavobodan gelen kötü kokular için ise sık sık karbonat ve limonlu su hazırlayıp lavobonun içine dökün.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Şubat 2018, 22:01

Tük bebek tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, stresin azaltılması için neler yapılmalı?

Antalya’da şoförün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tır, üst geçidin refüjdeki ayaklarına çarparak alev aldı. Tır şoförü, çevredeki esnaf tarafından alev alev yanan aracın içinden son anda kurtarıldı.

Devamını Görüntüle