SON DAKİKA
3 dakikada okuyabilirsiniz

Skrillex’in bir parçası Ezan ile başlayıp Fatiha suresi ile bitiyor

sad

Dünyaca ünlü elektro müziğin bir numarası DJ Skrillex her yaptığı müzikle hayran kitlesini günden güne katlıyor. Skrillex’in ilginç bir özelliği de yaptığı müziklere çekilen kliplerin profesyonel film çekimlerini aratmıyor olması. Müzikle alakasız bile olsa, görselde bir öykü ile izlenilen müziğinde anlamı bir anda kat ve kat artıyor tabiki.

FUCK THAT ŞARKISI HİKAYESİ

Kelime anlamı lanet olsun olan şarkı için çekilen klip Ezan sesleri eşliğinde Irak yada İran’mış hissi uyandıran çorak topraklarda farklı manzara resimleri geliyor. Sonrasında cezaevinden görüntüler geliyor, zor şartlarda geçen bir cezaevi süreci olduğu belli. Ana karakter o zor şartlarda vücut geliştirme çalışıyor ve kendine bakıyor. Bu baklava dilimi olan kaslarından da apaçık ortada.

Cezaevinde başlıyor

Cezaevinden çıktığında onu sevgilisi yada karısı diyebileceğimiz güzel bir hanım abla karşılıyor. Bir süre birlikte zaman geçiriyorlar. Yiyor, içiyor, yatıyor, kalkıyor, sevişiyorlar ve sonra yine araba içinde kavga ettikleri görülüyor. Klibin devamında ana karakter kaçak dövüş olarak tabir edilen bir mekana gidiyor. Bunu bildiğim için o sahnede ablayı kızdıran şeyin bu ana karakterin dövüşmek istediğini belirtmesi olabilir diye düşünüyorum.

Dövüşçü ana karakter

Tabiki karakter hanım ablanın sözünü dinlemiyor ve dövüş alanına gidiyorlar. Ana karakterimiz dövüşmek istediğini belirtiyor, vücudunu gösteriyor. Hemen bir rakip ayarlanıyor herşey iyi güzel ama ana karakter işin dozunu kaçırıyor. Rakibini öldüresiye dövüyor. Bir anda dövüşü organize eden babayiğit bir arkadaş silahı ana karakterimize doğrultuyor ve dövüşü bırakmasını söylüyor.

Hanım abla ateş ediyor.

O esnada beklenmedik gelişme olarak bu sefer hanım abla belindeki silahı çekip rastgele bir el ateş ediyor. Hemen kalabalık dağılıyor ve kovalamaca başlıyor. Sonradan anlaşılıyor ki ana karakterimizde bir yaralanma mevcut. Ama hanım abla mı yanlışlıkla vurdu yoksa diğer kötü adamlar mı yaraladı o anlaşılmasada, kovalamaca çölde sona eriyor.

Azrail geliyor…

Ana karakterimize silahlar doğruluyor. Tam öldürülecekken arkalarında birden siyah çarşafa bürünmüş bir adam olduğu düşünülen birisi elinde parlayan bir kutu tutarak yaklaşıyor. Arkasında dört kişi dans ediyor 🙂 Azrail olduğu düşünülen kişiye ateş etselerde kötü adamlar azraili öldüremiyorlar. Sonrasında azrailin arkasında dans eden dört ablada kayboluyor. Kötü adamlarda korkup kaçıyor. Bir anda ana karakterimiz son nefesini veriyor. 🙁 Ve kamera azraile odaklanıyor, yukarı doğru çıkıyor. Bu esnada da önce besleme çeken azrail fatiha suresini okumaya başlıyor…

[object object] Skrillex’in bir parçası Ezan ile başlayıp Fatiha suresi ile bitiyor fuck that

Skrillex’in bir parçası Ezan ile başlayıp Fatiha suresi ile bitiyor

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Aralık 2017, 20:50

Skrillex’in bir parçası Ezan ile başlayıp Fatiha suresi ile bitiyor

Dünyaca ünlü elektro müziğin bir numarası DJ Skrillex her yaptığı müzikle hayran kitlesini günden güne katlıyor. Skrillex’in ilginç bir özelliği de yaptığı müziklere çekilen kliplerin profesyonel film çekimlerini aratmıyor olması. Müzikle alakasız bile olsa, görselde bir öykü ile izlenilen müziğinde anlamı bir anda kat ve kat artıyor tabiki. FUCK THAT...

Devamını Görüntüle