SON DAKİKA

Soğanın Ev Temizliğinde Kullanım Alanları

Soğanın Ev Temizliğinde Kullanım Alanları

Yemeklerimize lezzet katan soğan ev temizliğinde de süper işler çıkarıyor hanımlar! İşte soğanın ev temizliğinde kullanım alanları..

Ev temizliğinde ufak tefek işlerde işinizi kolaylaştıracak pratik bir şeyler arıyorsanız size süper bir önerimiz var! Soğanı sadece yemeklerinize lezzet versin diye değil ev temizliğinizde de kullanın.

Kadınlar Kulübü olarak ev temizliğinde oldukça zaman kaybeden hanımlar için güzel bir yazı derledik. Soğanın ev temizliğinde kullanım alanlarını öğrendiğinizde temizlikte ilk aklınıza gelecek olan şey kuşkusuz soğan olacak. Aspiratörden ızgara teline kadar birçok kullanım alanı olan soğanın değdiği yerlere gelin birlikte göz atalım.

Soğanın Ev Temizliğinde Kullanım Alanları soganin ev temizliginde kullanim alanlari 5a93ac340c7cb

Soğanın Ev Temizliğinde Kullanım Alanları

Mutfağınızda oluşan uğraştırıcı lekeleri soğanın dezenfekte özelliği sayesinde kolayca temizleyin! Ev temizliğinde kimyasal ürünler kullanmak yerine tercihinizi doğal temizlikten yana kullanmak istiyorsanız soğanın pratikliğinden faydalanabilirsiniz.

Metal Eşyalarda

Eskiyen ya da parlaklığını kaybeden metal eşyalarınız için mutlaka soğanı deneyin. Yapmanız gereken tek şey suyun içinde bir parça su koyun ve soğanlı suyla metal eşyalarınızı silin. İşiniz bittiğinde metal eşyalarınızın en az ilk gün gibi parladığını göreceksiniz.

Pencere Temizliğinde

Pencere kenarlarındaki lekeleri soğanla çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz hanımlar? Ev temizliği yaparken pencerelerinizdeki lekeler için kullanın. Pencerelerinizi soğanla temizlediğinizde hem kirlerden arınacak hem de böceklerin pencelerinize gelmesi engellenecek.

Soğanın Ev Temizliğinde Kullanım Alanları soganin ev temizliginde kullanim alanlari 5a93ac342ea59

Aspiratör Temizliğinde

Mutfakta en inatçı lekelerin oluştuğu alanlardan biri olan aspiratör temizliğiniz için etkili olan soğanı deneyin. Soğanla aspiratörünüzü güzelce ovun ve temizleyin. Sonuç olarak pırıl pırıl bir aspiratöre kavuşmuş olacaksınız.

Ocak Temizliğinde

Taşan yemekler artık kabusunuz olmasın hanımlar! Kuruyan yemek artıklarını biraz ıslatıp soğanla ovduğunuzda tüm kirlerin çözüldüğünü göreceksiniz. Ocağınızdaki kirlerin daha çabuk çıkması için ocağınıza bir miktar tuz serpin ve soğanla o şekilde ovun.

Izgara Temizliğinde

Izgaranızda biriken inatçı artıklardan da soğanla kurtulabilirsiniz. Yarım soğanı ızgaranızın tellerine sürerek güzelce ovun. Yanmış yemek artıklarının hızla arındığını göreceksiniz.

Kadınlar Kulübü olarak soğanın ev temizliğinde kullanım alanlarını sizler için paylaştık. Sizin ev temizliği için pratik önerileriniz neler?

Editörün Seçimi: Temizlik Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Nisan 2018, 21:50

Yetenek Sizsiniz Türkiye 19.Bölüm

Duydunmu.org gündemde öne çıkan ve duymanız gerektiğini düşündüğümüz içerikleri listelemek için oluşturduğumuz bir sayfadır. Haber’den videoya, indirimlerden komik içeriklere, test  ve anketlere kadar her şeyi barındırmayı planlıyoruz. Telif haklarımız saklıdır gibi bir iddiamız yok. Amacımız eğlencelik içerik oluşturmak. Mutlu etmek veya haberdar etmek istediğiniz bir kişi olursa, sayfamızda bu amacınıza...

Devamını Görüntüle