SON DAKİKA

Taksim Meydanı’nda sosyal deney

Taksim Meydanı’nda sosyal deney

Özel bir üniversitede Psikoloji okuyan Ali Eren Yıldız ve Eren Aytan, insanların madde bağımlısı gençlere verdiği tepkileri görmek amacıyla bir deney gerçekleştirdi.

İnsanların tepkisini ölçen deney

Kılık ve kıyafetlerini değiştiren gençler, Taksim Meydanı’nda madde bağımlısı gibi davrandı. Gençler ardından meydanda uyuşturucu krizine girmiş gibi yaparak yere düştü. Vatandaşların yardım ettiği görülürken, gençler bir süre bu şekilde rol yapmaya devam etti. Deney kapsamında bazı vatandaşlar gençlere su aldı, bazıları da yerden kaldırdı. Bir genç taklit yaparken diğeri de olanı biteni fotoğraf makinesiyle kaydetti.

Psikoloji öğrencilerinden Taksim Meydanı'nda sosyal deney  Taksim Meydanı’nda sosyal deney taksim meydani nda sosyal deney 5a94553b1b21d

Vatandaşlardan duyarlılık bekliyoruz

Psikoloji Bölümü öğrencisi Ali Eren Yıldız, “Biz üniversite öğrencisiyiz. Yurt dışındaki deneylere daha önce baktık. Bu kıyafet deneyini Taksim’e uyarlamak istedik. Taksim’de o kadar çok genç uyuşturucu madde kullanıyor ki, insanlar kıyafetimizden dolayı yere düştüğümüzde, öksürdüğümüzde önce bize tedirgin davrandılar ve yardım etmek istemediler. Ancak toplumumuzda hala yardımseverlik duygusu var. Bize su getirenler, “İyi misin? Hastaneye gidelim mi?” diye soranlar oldu. Yani yurt dışına göre Türk insanının içindeki duyguları bu sosyal deneyle ortaya çıkartmış olduk. Bu deneyi yaptığımız için çok mutluyum. Diğer ilçelerde de yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlar hala duyarlı ve daha da duyarlı olmalarını istiyoruz. İnsanlar gençlere yardım etmeli ve onları hayata kazandırabilmelidir” dedi.

Başlıklar: , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Mart 2018, 21:49

Power Ranger – Mistik Yetenekler

Oyun Açıklaması:

Devamını Görüntüle