SON DAKİKA

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

Mobilyalara yada kumaşlara bulaşan tükenmez ve kurşun kalem lekesi nasıl çıkar? Mürekkep lekesi çıkartmak oldukça zor olsa bile bu konununda bazı püf noktaları var.

Tükenmez ve kurşun kalem lekesi nasıl çıkar?

Tükenmez kalemler özellikle çocukların eline geçtiğinde etrafta bir çok leke ile karşılaşabilirsiniz. Bazen ise içinden akan mürekkep yazı yazdığınız masa örtüsünün üzerinde çıkarması hiç kolay olmayan lekeler bırakabilir. Bu durumdan kurtulabilmek için sizinle püf noktaları paylaşıyoruz.

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Leke yüzeyine saç spreyi sıkın. Bir süre bekleyin. Üzerini temiz bir bez ile ovun. Bu lekeyi sabitler ve etrafa yayılmasını engeller. Kurşun kalem lekelerini yüzey uygun ise silgi ile öncesinde dağıtmadan silin. Kaliteli bir silgi kullanmayı unutmayın. Diş macunu kalem lekelerini çıkartmada en iyi alternatifler arasında yer alır. Diş macununu leke yüzeyine uygulayın. Bu şekilde bekletin. Sonrasında pamukçuk bırakmayan nemli bir bez ile iyice ovun. Diş macunu kullanırken renkli olmayan beyaz macunları kullanın. Bulaşık deterjanı ile yıkanmış köpüklü bez ile yüzeyi aşındırmayacak şekilde kalem lekelerini ovarak çıkartabilirsiniz.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Nisan 2018, 21:49

Yetenek Sizsiniz Türkiye 22.Bölüm

Oyun Açıklaması: Jackie Chan olun ve gölge ninjaları pataklayın. Bu ninjalar onları dövünce üzülüp geldikleri gidiyorlar. Nasıl Oynanır ? Yön tuşları: Haraket etme. Z – yumruk. X – tekmek. Space (boşluk) – Blok yapma ve yakalama. Oyundaki diğer haraketler ve combolar için oyun açıklamalarına bakın..

Devamını Görüntüle